Zabezpečovací zařízení do bytu. Jaké druhy existují a které pro vás bude to nejlepší?

Pocit, že někdo řádil ve vašem bytě, nebo že by jednou mohl, je snad pro všechny naprosto nepředstavitelný a velmi nepříjemný. Když se při vloupání ztratí věci a nikomu se nic nestane, je to ještě snesitelné. Ale pocit bezpečí se k vám jen velmi těžko vrátí. Někdo vám totiž vnikl do vašeho „teritoria“.

I vykradení může být hodně nepříjemné, ztratí-li se věci, které běžně potřebujeme a na jejichž náhradu nemáme dostatek financí. Druhý aspekt je ona ztráta pocitu bezpečí. Pocit bezpečí je totiž hlavním parametrem kvalitního zázemí – domova. Proto je lepší dbát na prevenci, než nakonec řešit následky a dlouho si je v sobě nést.

Začněte u dveří a oken

Naprostým základem bezpečí vašeho domova jsou kvalitní bezpečnostní dveře, které splňují dané normy. Jejich součástí je zpravidla rozvorový trezorový mechanismus s 6 a více bezpečnostními čepy. Zárubeň dveří je vhodné vylít betonem, aby zloději nestačilo obyčejné páčidlo či hever.

Bydlíte-li v domě nebo v přízemí panelového či bytového domu, neprohloupíte s bezpečnostní fólií na okna. Ta je čirá a funguje jako mříž. Při útoku nevítané osoby sklo sice popraská, ale nevysype se.

zabezpecovaci_systemy_1000

Když nás hlídá elektronika

Do 2. stupně bezpečnostní techniky, která je speciálně určena pro byty a domy, patří automatická světla s čidlem – ta se rozsvítí, jakmile někdo vstoupí do prostoru, které čidlo snímá. Světlo bývá intenzivní a nelze se v něm ztratit. Ideální je proto pořídit si takové automatické světlo, které ohlídá celý váš pozemek a zareaguje na pohyb už na jeho hranici.

Nemusíte se však vždy lekat – u domů se často stává, zvláště blízko přírodě, že čidlo zareaguje i na jiný pohyb, než je pohyb zloděje. Jde například o lesní zvěř.

Kromě světla jsou velmi oblíbené také plášťové a prostorové detektory. Plášťové detektory snímají branky, dveře, vrata a další prostory, takže se vždy dozvíte o jejich otevření, a to zvukovým signálem. Do této kategorie také spadají detektory tříštění skla, což oceníte, když se k vám někdo bude dobývat oknem či přes terasu. Prostorové detektory pak mohou snímat pohyb kdekoli jinde a dávat vám o pohybu na vašem pozemku vědět.

Nezapomeňte na kamery. Můžete si pořídit opravdové, které vás však budou něco stát a navíc budete muset volit, zda se záznamy budou nahrávat, nebo jen poběží na obrazovce v aktuální čas, případně se můžete rozhodnout pro atrapy, jež jsou pouhým okem nerozeznatelné od těch opravdových. Kdo by si je také zblízka prohlížel?

A výhoda na závěr: díky kvalitnímu zabezpečovacímu systému můžete ušetřit na pojištění – pojišťovna vám nějakou tu korunku za tyto prvky ráda vrátí.

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Samostatnou kapitolou při zařizování bytu jsou obývací stěny. Nechte se inspirovat!

Myslíte si, že tapety už nefrčí? Podívejte se na partnerský web jak na tapety.cz a zkuste si tapetami vyzdobit vlastní byt.

Přemýšlíte, jak si co nejlépe zařídit obývák, ale nemáte jasnou představu? Pomůže vám web jak zařídit obývák, který se věnuje realizaci různých typů obývacích pokojů.

Budete v některých místnostech malovat? Mrkněte na informační web o malování nechte si poradit.

Ať potřebujete vybavit menší či větší kuchyň, nabízí se nepřeberné množství variant. Na webu kuchyně na míru.net se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Vestavěné skříně Praha 20 - Počernice

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@jakzariditbyt.cz