Jak vybrat dřevěnou podlahu

Postavili jste nový dům, koupili jste byt, či se chystáte na rekonstrukci a stojíte před otázkou jakou podlahovou krytinu zvolit? Pokud jste se rozhodli pro dřevěnou podlahu, pak čtěte dál.

Dřevěná podlaha má své velké výhody. Oproti umělým plovoucím povrchům je velmi pěkná, a na rozdíl od dlažby hřeje. Navíc má dlouhou životnost a dodá vašemu domovu osobitý styl. Který typ dřevěné podlahy ale vybrat?

I přesto, že můžeme každou dřevěnou podlahu označit za atraktivní, je potřeba ji sladit s celkovým vzhledem a typem domova. Sami jistě uznáte, že do dřevostavby či klasické roubené stavby se bude více hodit podlaha z dubových palubek, než klasické parkety. Světlé odstíny použijeme do malých místností a odolné masivní podlahy do velmi zatěžovaných prostor.

Tip

Proč jsou dnes dřevěné podlahy v kurzu se dozvíte v článku dřevěné podlahy neztrácí na oblibě, ve kterém naleznete i další informace a rady týkající se dřevěných podlah.

V dnešní době, kdy vzdálenosti nejsou překážkou, si můžete vybrat v podstatě jakýkoli druh dřevěného materiálu – od domácích až po exotické, lišící se vzhledem, ekologickou stopou, ale hlavně také cenou. Na první pohled se může zdát, že masivní podlaha z teaku či merbau musí být zákonitě kvalitnější. Výběrem dubu, modřínu či jasanu ale také nic nezkazíte. Řiďte se kvalitou, tvrdostí dřeviny, ale také jejím odstínem. Pokud již vlastníte vybavení domu, pak s ním podlahu barevně slaďte.

Údržba

Celkový vzhled podlahy ovlivní její konečná úprava. Některé typy podlah jsou již předem povrchově upraveny, jiné je třeba před jejich používáním ošetřit. Podle typu podlahy a požadovaného vzhledu je třeba zvolit mezi lakem, olejem či voskem. Jejich výběr záleží na typu podlahy, dřeva, intenzitě používání a dalších faktorech. Napuštění podlahy olejem nebo voskem je navíc estetické, neboť podtrhne přirozenou krásu dřeva a zvýrazní jeho kresbu. Tyto úpravy mají kratší životnost, ale jejich obnovení nebývá náročné.

Nevíte-li si rady nebo si nejste svým výběrem jisti, pak se obraťte na odborníky, kteří vám s výběrem nové podlahy ochotně pomohou.

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Samostatnou kapitolou při zařizování bytu jsou obývací stěny. Nechte se inspirovat!

Myslíte si, že tapety už nefrčí? Podívejte se na partnerský web jak na tapety.cz a zkuste si tapetami vyzdobit vlastní byt.

Přemýšlíte, jak si co nejlépe zařídit obývák, ale nemáte jasnou představu? Pomůže vám web jak zařídit obývák, který se věnuje realizaci různých typů obývacích pokojů.

Budete v některých místnostech malovat? Mrkněte na informační web o malování nechte si poradit.

Ať potřebujete vybavit menší či větší kuchyň, nabízí se nepřeberné množství variant. Na webu kuchyně na míru.net se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Vestavěné skříně Praha 20 - Počernice

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@jakzariditbyt.cz