Jak zařídit byt 1+kk

foto-byt1kkaStěhujete se do malého bytu 1+kk a přemýšlíte, jak ho zařídit, abyste si v něm nepřipadali jako v kleci? Jedno z nejdůležitějších pravidel při zařizování bytu 1+kk se týká barvy – zapomeňte na tmavé odstíny a velké vzory – ty by váš malý byt ještě zmenšily. Výmalbu zvolte ve světlých tónech a celý prostor pomocí ní chytře rozčleňte na jednotlivé zóny.

Jak zařídit 1+kk? Dělící stěny ano, ale průsvitné

foto-byt1kkbExistuje několik základních pravidel, kterými je dobré se řídit při zařizování bytu 1+kk. Začít se musí od podlahy a u malého bytu tím spíš – sjednoťte podlahu předsíně, kuchyně i obývací části hezkou podlahovou krytinou. Pro oddělení obytné zóny od zóny kuchyňské apod. se lépe hodí například skleněné dělící dveře či stěny nebo chytře rozestavěný nábytek.

Tip!

Abyste měli pocit soukromí a útulna, když půjdete večer spát, zkuste zanořit vaši postel do výklenku ve zdi anebo ji postavte na vyvýšeném patře na spaní. To vám pak ušetří spoustu místa – pod spací patro se dobře hodí pracovní stůl nebo posezení s televizí.

Využijte každý kout – byt 1+kk je výzva

Celý obytný prostor je třeba vyřešit multifunkčně. Pamatujte na dostatek úložných prostor, nejlépe vestavěných skříní. Vyhněte se ale vysokému a mohutnému nábytku v prostoru, naopak zvolte nižší skříňky. „Vestavěné“ se snažte mít úplně všechno – vestavěné skříně, vestavěné spotřebiče. Důležité slovo při zařizování bytu 1+kk je také „sklápěcí“. Sklápěcí může být jídelní stůl, postel i pracovní stůl na PC.

Budiž světlo! Byt 1+kk má světlo rád

Se světlými barvami zdí ještě pamatujte na dobré osvětlení. Jedna žárovka uprostřed místnosti je ten nejlepší způsob, jak váš byt 1+kk dokonale zabít. Osvětlení je totiž třeba řešit pro každou zónu v bytě zvlášť – světla nad postelí, nad jídelním stolem a u posezení s televizí se výrazně liší. Váš byt tak navíc získá na prostorovosti.

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Samostatnou kapitolou při zařizování bytu jsou obývací stěny. Nechte se inspirovat!

Myslíte si, že tapety už nefrčí? Podívejte se na partnerský web jak na tapety.cz a zkuste si tapetami vyzdobit vlastní byt.

Přemýšlíte, jak si co nejlépe zařídit obývák, ale nemáte jasnou představu? Pomůže vám web jak zařídit obývák, který se věnuje realizaci různých typů obývacích pokojů.

Budete v některých místnostech malovat? Mrkněte na informační web o malování nechte si poradit.

Ať potřebujete vybavit menší či větší kuchyň, nabízí se nepřeberné množství variant. Na webu kuchyně na míru.net se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Vestavěné skříně Praha 20 - Počernice

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@jakzariditbyt.cz