Jak přežít stěhování

jakstehovaniJak se nezbláznit ze stěhování, co je dobré stěhovat první, co poslední, kde sehnat krabice, jak zabalit věci a co vyhodit? Možná vás to čeká právě teď, takže se v klidu usaďte a připravte si bojový plán. Promyšlený plán stěhování je totiž polovina úspěchu. Práci vám možná usnadní i řada videí, které najdete na internetu. Jejich hlavní poselství? Základem jsou krabice na stěhování!

Kde sehnat krabice na stěhování?

  • Nejjednodušší je zajít do zeleniny či obchodu a ptát se na bedny od banánů anebo si objednat stěhování na klíč - stěhováci zajistí nejlepší krabice sami.
  • Nejstylovější je objednat si speciální stěhovací krabice na internetu. Vyrábějí se dokonce i krabice s tyčí uvnitř, na kterou můžete zavěsit vaše oblečení na ramínkách.
  • Krabice balte tak, aby každou unesl jen jeden člověk.

Tip!

Zvete si stěhovací firmu nebo jenom kamaráda s velkým autem? Zajistěte mu volný příjezd a parkování co nejblíže k domu. V centru Prahy to bývá dost náročný úkol.

Stěhování: Zvládnete ho sami?

Nejhorší část z celého stěhování je balení věcí. Snažte se předejít nekonečnému zabředání do vlastní minulosti a přestaňte se kochat nalezenými věcmi. Není nic horšího než po celém dni balení zjistit, že hotová je jen jedna krabice, protože jste si prostě museli přečíst vaše sešity z dětství.

Jestli máte velké auto a dost ochotných kamarádů, zvládnete se odstěhovat sami. O něco pohodlnější je najmout si stěhovací firmu – pomůžou vám s odnosem těžkých kusů nábytku či spotřebičů a některé firmy nabízejí dokonce stěhování na klíč s tím, že vám vybalí a nábytek zase sestaví. Ať už se rozhodnete jakkoli, vytvořte si seznam věcí, určených ke stěhování. Usnadní to práci vám i případné stěhovací firmě.

bigstock-new-home-real-estate-moving--91410869_520

Na co ještě při stěhování nezapomenout? 

  • jestliže si na stěhování najmete firmu, raději si dražší či lakované věci předem vyfoťte
  • máte-li pocit, že stěhováci pracují příliš pomalu, aby si nastřádali víc peněz z hodinové taxy, stěžujte si a požádejte o navrácení části peněz - pomohou svědci nebo důkazy ve formě fotek z příliš častých přestávek „na cigárko, šéfíčku“
  • vyhraďte si na stěhování celý den a myslete na to, že vy i lidé, co vám pomáhají, si potřebujete odpočinout a najíst se - o hodinu kratší nastěhování kýlu nevyléčí

Připadají vám tyto rady užitečné a chcete jich více? Najdete je v článku o stěhování v magazínu Bydlímekvalitně.cz.

Tip!

Plánujete stěhování o víkendu? A ještě k tomu na konci měsíce? Je dost pravděpodobné, že stěhovací firmy budou obsazené. Řešte proto vaše stěhování s předstihem.

  • Jak stěhovat nábytek? Odmontujte z něj všechno, co půjde. Šroubky a další drobnosti skladujte v sáčku, který pak označte a přilepte k nábytku. Nábytek pečlivě zabalte do fólií (pokud si objednáte stěhování na klíč, měli by to udělat sami stěhováci), aby se při převozu nepoškodil.
  • Jak stěhovat nádobí? Jedinou možností, jak bez poškození přestěhovat kuchyňské nádobí a jiné křehké věci, je zabalit každý kus zvlášť do novin a takto obalené věci skládat do krabic. Ty ještě pro jistotu označte.
  • Stěhování a děti? Ať malé či velké, stejně je to zničehonic velký zásah do jejich světa. Poradíme vám, jak vše úspěšně zvládnout.

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Samostatnou kapitolou při zařizování bytu jsou obývací stěny. Nechte se inspirovat!

Myslíte si, že tapety už nefrčí? Podívejte se na partnerský web jak na tapety.cz a zkuste si tapetami vyzdobit vlastní byt.

Přemýšlíte, jak si co nejlépe zařídit obývák, ale nemáte jasnou představu? Pomůže vám web jak zařídit obývák, který se věnuje realizaci různých typů obývacích pokojů.

Budete v některých místnostech malovat? Mrkněte na informační web o malování nechte si poradit.

Ať potřebujete vybavit menší či větší kuchyň, nabízí se nepřeberné množství variant. Na webu kuchyně na míru.net se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Vestavěné skříně Praha 20 - Počernice

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@jakzariditbyt.cz