Jak zařídit malý byt?

jakmalybyt

Jeden moudrý filozof řekl, že omezení svobody v určité míře podporuje tvořivost. Přesně tohle si musíte opakovat, když zařizujete malý byt. Malý prostor si musíte dobře rozvrhnout do komunikačních a relaxačních zón a hlavně využít každý kout! Jedině tak plně zužitkujete jeho potenciál. Dobře zařízený malý byt je útulný a je vlastně daleko snazší zařídit malý byt než obrovskou vilu! Zkuste to s námi!

Tip!

Šetřete s nábytkem – kvalitní vestavěné skříně a police v chodbě jsou lepší než několik neforemných skříní po celém bytě. Ostatní nábytek by měl být jednoduchý a nepříliš masivní.

Jak zařídit malý byt v paneláku? Využijte stěny!

Malý byt je možné zařídit tak, aby vám v něm nic nechybělo a dokonce i tak, abyste si v něm nepřipadali jako v domečku pro panenky. Jak na to? Základem jsou promyšlené úložné prostory. Ty budou možná tvořit největší položku z vašeho rozpočtu, protože je nejlepší nechat si je vyrobit na míru. Vestavěné skříně, ale i police na míru vám ušetří místo a schovají všechny vaše věci.

Barvy do malého bytu

Zařizujete garsonku? Zapomeňte na příčky, které prostor rozdělí na několik malých komor. Připravíte se tím o cenné světlo. Rozčlenění prostoru proveďte radši skleněnými posuvnými dveřmi, dobře postaveným nábytkem nebo roletami. Prostor dobře rozčleníte i rozdílnou výmalbou.

Tip!

Zrcadlo je velmi dobrým pomocníkem, když zařizujeme malý byt. Jeho správné použití vám pocitově přidá několik metrů čtverečných.

Dobře zařídit malý byt = mít útulný byt

Nedostatek místa výborně řeší zvýšená patra na spaní – pod lůžkem, na kterém budete mít mnohem větší soukromí, vznikne prostor vhodný pro pracovní kout nebo pohovku s televizí. Neocenitelným pomocníkem při zařizování malého bytu je také sklápěcí nábytek. Dnes seženete speciální sklápěcí kuchyňské linky, zásuvné kuchyňské moduly a samozřejmě i klasický sklápěcí jídelní stůl a židle.

Přečtěte si článek o vestavěných patrech na spaní Vestavěné patro – originální i praktické

Vynalézavosti se meze nekladou – inspirujte se v tomto videu – z jednoho pokoje je možné během několika minut udělat prakticky cokoli! Ještě pořád tápete, jak zařídit malý byt?

Tipy pro malou koupelnu

  • Vyměňte vanu za sprchový kout anebo za tzv. vanu do výšky
  • Využijte rohy – pořiďte si rohové umyvadlo a skříňku pod něj
  • Jedna úzká, vysoká skříňka schová všechnu kosmetiku i špinavé prádlo

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Samostatnou kapitolou při zařizování bytu jsou obývací stěny. Nechte se inspirovat!

Myslíte si, že tapety už nefrčí? Podívejte se na partnerský web jak na tapety.cz a zkuste si tapetami vyzdobit vlastní byt.

Přemýšlíte, jak si co nejlépe zařídit obývák, ale nemáte jasnou představu? Pomůže vám web jak zařídit obývák, který se věnuje realizaci různých typů obývacích pokojů.

Budete v některých místnostech malovat? Mrkněte na informační web o malování nechte si poradit.

Ať potřebujete vybavit menší či větší kuchyň, nabízí se nepřeberné množství variant. Na webu kuchyně na míru.net se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Vestavěné skříně Praha 20 - Počernice

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@jakzariditbyt.cz