Rekonstrukce bytu – nutné zlo

rekonstrukce Ještě než vyrazíte utratit všechny vaše úspory za tapety, polštářky a skříňky, popřemýšlejte o rekonstrukci bytu. Není to levná záležitost, ale pakliže se vám podaří sehnat dost peněz, určitě se vyplatí. Ať už se rozhodnete pro rekonstrukci částečnou nebo celkovou, váš byt se zhodnotí a život v něm bude příjemnější i zdravější. Rekonstrukce bytu je nutné zlo, které se vyplatí přečkat. Tady je několik tipů, jak to zvládnout.

Tip!

Před rekonstrukcí je nutné určit, jakým způsobem bude byt rozdělen na jednotlivé zóny. Kde se bude odpočívat, kde pracovat? Je také třeba vyřešit úložné prostory jako např. vestavěné skříně a osvětlení. Na kolik vyjde kvalitní vestavěná skříň?

Jak začít s rekonstrukcí bytu?

Oslovte několik firem, které rekonstrukce nabízejí. Přesně jim popište vámi požadované úpravy a pak si jednoduše vyberte tu nejlepší nabídku. I kdybyste měli tolik času a elánu a chtěli si byt zrekonstruovat sami, nikdy nebudete mít tolik zkušeností jako specializované firmy. Koneckonců zřejmě budete mít dost problémů s obstaráním všech potřebných dokumentů jako je projektová dokumentace bytu nebo stavební povolení.

Tip!

I když plánujete jen menší rekonstrukci jakou je například rekonstrukce bytového jádra, vždy pamatujte na dobrou přípravu. Je nutné uvažovat o efektivním využití prostoru, ale i o tom, kudy vedou technické rozvody v bytě.

Už před rekonstrukcí je také třeba uvědomit si celkové dispozice a rozložení bytu. Je například možné celý byt zařídit podle čínských principů Feng-šuej, někdo naopak dá před východní moudrostí přednost poradě a bytovým designerem. O těchto i dalších tématech pojednávají např. články:

Tip!

Rekonstrukci je třeba řešit s odborníky – například nová plastová okna mohou v kombinaci se špatným větráním a izolací způsobit kondenzaci páry, výskyt plísní a následných alergií.

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Samostatnou kapitolou při zařizování bytu jsou obývací stěny. Nechte se inspirovat!

Myslíte si, že tapety už nefrčí? Podívejte se na partnerský web jak na tapety.cz a zkuste si tapetami vyzdobit vlastní byt.

Přemýšlíte, jak si co nejlépe zařídit obývák, ale nemáte jasnou představu? Pomůže vám web jak zařídit obývák, který se věnuje realizaci různých typů obývacích pokojů.

Budete v některých místnostech malovat? Mrkněte na informační web o malování nechte si poradit.

Ať potřebujete vybavit menší či větší kuchyň, nabízí se nepřeberné množství variant. Na webu kuchyně na míru.net se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Vestavěné skříně Praha 20 - Počernice

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@jakzariditbyt.cz