Jak zařídit byt 1+1?

foto-byt11aNejvětším problém při zařizování bytu 1+1 bývá malá kuchyň, do které se stěží vejde jídelní stůl, natož pak posezení s televizí. Kvůli tomu se majitelé bytu 1+1 musí často spokojit s tím, že všechny jejich návštěvy budou čas trávit v jejich ložnici a obýváku zároveň. Jak zařídit byt 1+1 bez kompromisů? Myslete komplexně na celý prostor.

Jak zařídit byt 1+1? Propojte co nejvíce obě místnosti

foto-byt11bZařídit byt 1+1 bývá mnohdy nejtěžší. Velmi často se stává, že velikosti místností jsou nevhodné. Příliš malá velikost kuchyně ale nemusí být vždy neřešitelná – zkuste vybourat větší otvor pro dveře a kuchyň tak více otevřít. Propojení mezi oběma místnostmi navodí pocit většího prostoru a toho, kdo chystá večeři, neodstřihne od zábavy.

Stejně jako při zařizování bytu 1+kk je nejlepší zvolit světlé barvy zdí i nábytku. Bílá barva nemusí vůbec působit nudně nebo chladně – zvlášť v kombinaci s krémovou nebo světle béžovou dodává bytu teplo a přitom ho opticky zvětšuje. Vyvarujte se také mohutného nábytku a všechny úložné prostory se snažte vyřešit vestavěnými skříněmi, které zaberou nejméně místa.

Minimalismus, vzdušnost a čisté linie

Malému bytu 1+1 spolehlivě prospějí velká okna a hodně světla – snažte se co nejvíce podpořit světlost bytu vhodně řešeným osvětlením všech zón v bytě. Dobrým způsobem, jak byt nezastavět a přitom mít všechno pohodlí, je nábytek s průhlednými prvky. Vyrábějí se například židle a stoly s průhlednými nohami z plastu nebo skleněné dělící dveře a příčky. Na vzdušnosti přidají jednoduché, přesné linie – na přemíru dekorací včetně hrníčků od babičky a figurek z porcelánu proto rychle zapomeňte.

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Samostatnou kapitolou při zařizování bytu jsou obývací stěny. Nechte se inspirovat!

Myslíte si, že tapety už nefrčí? Podívejte se na partnerský web jak na tapety.cz a zkuste si tapetami vyzdobit vlastní byt.

Přemýšlíte, jak si co nejlépe zařídit obývák, ale nemáte jasnou představu? Pomůže vám web jak zařídit obývák, který se věnuje realizaci různých typů obývacích pokojů.

Budete v některých místnostech malovat? Mrkněte na informační web o malování nechte si poradit.

Ať potřebujete vybavit menší či větší kuchyň, nabízí se nepřeberné množství variant. Na webu kuchyně na míru.net se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Vestavěné skříně Praha 20 - Počernice

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@jakzariditbyt.cz