Vybavení bytu z palet

Největší boom už má nábytek z palet asi za sebou, ale oblíbený je stále a stále si nachází nové příznivce. V paletách se snoubí minimalistický a industriální styl, působit ale mohou i velmi útulně, když je vhodně upravíme. Jak na to?

Nábytek z palet kromě toho, že parádně vypadá, také vyjde levně. Jedna nová paleta se dá sehnat obvykle do 100 Kč, někdy i více, ale cena by nikdy neměla přesáhnout 250 Kč – vyšší cena znamená zbytečně předraženo a vychytralého prodejce.

nabytek_z_palet_1000

Jak palety do bytu vybrat?

Ty správné palety, které se k výrobě nábytku hodí, poznáte podle označení EUR palety nebo Europalety – ty jsou normované. Všimněte si, zda na sobě vámi vybrané kusy nemají plíseň a nejsou poškozené, například rozlomené. Drobných oděrek se bát nemusíte – dají se zahoblovat, zarovnat.

A jak začít vyrábět?

Palety si položte na rovný povrch a zkuste si namodelovat ten kousek nábytku, který z nich chcete vyrobit – může to být jednolůžko, dvojlůžko, sedačka nebo klidně stolek. Platí zde známé přísloví „dvakrát měř a jednou řež“. Bez řezání se zřejmě neobejdete, tak dávejte pozor, abyste některou z palet nenávratně nepoškodili.

Dalším krokem je opracování palet. Nejprve z nich vyndejte sponky, které v nich často jsou. Zatlučte hřebíčky, které vykukují ven ze dřeva. Hrany opracujte hoblíkem nebo bruskou, případně začistěte jemnějším brusným papírem. Paletu se vám pravděpodobně nikdy nepovede vybrousit k dokonalosti, ale to ani není žádoucí. Jde především o to, aby z nich nekoukaly třísky a jiné věci, které by vám mohly poškodit zbytek vybavení nebo vás poranit.

Dobrým nápadem je také ošetření palet, například impregnací. A samozřejmě jim dát tu správnou barvu, pokud nechcete tu přírodní. Připravte se na to, že palety sají a barvy spotřebujete opravdu hodně.

Potom už nezbývá než si znovu poskládat kýžený tvar nábytku a palety k sobě připevnit. Spodní palety upevněte k zemi filcovou páskou.

A dál?

Pro všechny, kteří by si chtěli svůj nový kousek nábytku vylepšit, máme ještě jeden tip. Paletami můžete snadno provléknout LED světlo a celé místnosti to dodá zcela nezaměnitelnou atmosféru. Výroba nábytku z palet je jednoduchá a nábytek samotný je skutečně krásný!

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Samostatnou kapitolou při zařizování bytu jsou obývací stěny. Nechte se inspirovat!

Myslíte si, že tapety už nefrčí? Podívejte se na partnerský web jak na tapety.cz a zkuste si tapetami vyzdobit vlastní byt.

Přemýšlíte, jak si co nejlépe zařídit obývák, ale nemáte jasnou představu? Pomůže vám web jak zařídit obývák, který se věnuje realizaci různých typů obývacích pokojů.

Budete v některých místnostech malovat? Mrkněte na informační web o malování nechte si poradit.

Ať potřebujete vybavit menší či větší kuchyň, nabízí se nepřeberné množství variant. Na webu kuchyně na míru.net se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Vestavěné skříně Praha 20 - Počernice

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@jakzariditbyt.cz