Stěhování a děti

Děti jsou na tom stejně jako někteří dospělí – stěhování pro ně může být velmi stresující a do budoucna frustrující, ať už se chystáte přestěhovat se do bytovky naproti nebo na druhý konec republiky. Jak to udělat, aby vaše děti nebraly stěhování jako trest za něco, co neudělaly, nebo prostě jen jako křivdu osudu?

Stěhování lze dětem ulehčit několika způsoby a na několika rovinách. V první řadě je pochopitelně důležité zajistit mu alespoň stejný komfort pokoje, jaký měl dosud, ne-li lepší. Existují situace, kdy je těžké to zařídit (rozvod rodičů či smrt rodiče a pokles životní úrovně), ale vždy je na prvním místě udělat vše pro to, aby dítě zásadně neutrpělo.

Jak zařídit perfektní nový dětský pokoj

Aby stěhování nebylo pro dítě noční můrou, pokud je to možné, ponechte mu nábytek, který ještě může sloužit. Nebude se cítit v novém pokoji tak cize a neztratí celé zázemí. Jestliže je to v možnostech nového bytu, pokuste se mu nábytek rozestavit tak, jak na to bylo dítě zvyklé – výjimku udělejte, když samo řekne, že by se mu to líbilo jinak.

stehovani_1000

Trocha psychologie může pomoci

Druhý aspekt stěhování je ten psychologický a sociální. Čím je dítě mladší, tím je tvárnější, naopak čím je starší, tím více se bude bouřit, protože potřebuje své kamarády a ti se s ním stěhovat nebudou. S příslibem lepšího pokoje vás možná s nadsázkou pošle do háje, ale určitě bude rádo za pěkný pokoj v oblíbených barvách, se stávajícím nábytkem, nebo s tím novým, pokud jste na ten starý zaznamenali stížnosti.

Zároveň s tím vším se pokuste v jakémkoli věku dítěte o to, aby nedocházelo k jiné razantní změně v jeho životě – menší děti při stěhování neučte chodit na nočník, ty větší nehlaste na nové kroužky a podobně. Dost je na tom, že se stěhování často děje kvůli rozvodu rodičů nebo úmrtí jednoho z nich, což roztáčí kolotoč stresových situací samo o sobě.

Výborným způsobem, jak na stěhování připravit menší dítě, je spojit mu nové bydlení s něčím příjemným, například s příběhem o tom, že si najde nové kamarády, jeho oblíbené hračky tam budou šťastné a celkově se vám bude dařit lépe. Ty starší zase zapojte do výběru nového bydlení, aby se necítily být postaveny před hotovou věc – bouřily by se ještě více.

Stěhování s dětmi může být náročné, ale vždy se dá zvládnout. Stačí jen postavit se k celé situaci chytře a s dítětem o ní mluvit, ať už je mu pět, nebo patnáct.

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Samostatnou kapitolou při zařizování bytu jsou obývací stěny. Nechte se inspirovat!

Myslíte si, že tapety už nefrčí? Podívejte se na partnerský web jak na tapety.cz a zkuste si tapetami vyzdobit vlastní byt.

Přemýšlíte, jak si co nejlépe zařídit obývák, ale nemáte jasnou představu? Pomůže vám web jak zařídit obývák, který se věnuje realizaci různých typů obývacích pokojů.

Budete v některých místnostech malovat? Mrkněte na informační web o malování nechte si poradit.

Ať potřebujete vybavit menší či větší kuchyň, nabízí se nepřeberné množství variant. Na webu kuchyně na míru.net se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Vestavěné skříně Praha 20 - Počernice

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@jakzariditbyt.cz