Rekonstrukce bytu a sousedé

Plánujete se rekonstruovat byt? Potom byste si měli všechny nutné kroky promyslet a neponechat nic náhodě. Ušetříte tak nervy sami sobě, ale především svým sousedům, kterým se můžete kvůli zbytečnému hluku a omezení ihned znelíbit.

rekonstrukce_a_sousedi_1000_01

Šetrná rekonstrukce je základ dobrých vztahů se sousedy

Hluk při rekonstrukci, přidělávání poliček, montování nábytku, vrtání… A ke všemu třeba i blokovaný výtah. Ruku na srdce, to by naštvalo každého. Potom se vám navíc povede odřít výmalbu na chodbě a je to. Pokuste se minimalizovat potíže a rizika spojená s rekonstrukcí a uvidíte, že sousedi přimhouří očko.

Tady jsou naše tipy:

  • Udělejte si na rekonstrukci čas. Vyberte si víkend nebo si vezměte pár dní dovolenou, aby se veškeré úkony odehrály v co nejkratší době.
  • Dodržujte nejen noční klid od 22.00 do 6.00 hod., ale také se pokuste nedělat nejhlučnější práce po 20.00 hod. Připravte se na to, že na vás může přijít někdo, kdo potřebuje spát po noční službě. S tím ale už moc nenaděláte, to byste rekonstrukci nemohli provést nikdy.
  • Požádejte o pomoc své blízké a kamarády. Samozřejmě že vás nemůže být v bytě deset, to by jeden druhému překážel, ale pokud jste sami nebo jste dva, dva pomocníci se vám budou hodit.
  • Zajistěte si na čas rekonstrukce hlídání dětí a domácích mazlíčků. Nebudou se vám plést pod nohy a nebudou se dožadovat vaší pozornosti.
  • Před samotnou rekonstrukcí vyvěste ve vchodě ceduli. Vhodné je předem se omluvit za možná omezení a hluk.

Čas od času se stane, že sousedé reagují negativně na rekonstrukce jiných bytů, ať už na hluk nebo na nepořádek, kterému se při ní nevyhnete. Snažte se být milí, ale také asertivní. Oni jsou tu sice doma a vás mrzí, že je musíte rušit, ale na druhou stranu jste tu doma i vy. 

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Samostatnou kapitolou při zařizování bytu jsou obývací stěny. Nechte se inspirovat!

Myslíte si, že tapety už nefrčí? Podívejte se na partnerský web jak na tapety.cz a zkuste si tapetami vyzdobit vlastní byt.

Přemýšlíte, jak si co nejlépe zařídit obývák, ale nemáte jasnou představu? Pomůže vám web jak zařídit obývák, který se věnuje realizaci různých typů obývacích pokojů.

Budete v některých místnostech malovat? Mrkněte na informační web o malování nechte si poradit.

Ať potřebujete vybavit menší či větší kuchyň, nabízí se nepřeberné množství variant. Na webu kuchyně na míru.net se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Vestavěné skříně Praha 20 - Počernice

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@jakzariditbyt.cz