Podlahové vytápění: Víte, jak ho vybrat?

Na krb nemáte prostor, nezapadá do vaší situace nebo si na něj nepotrpíte a nevzhledná topení, byť třeba moderní, vás nebaví? Potom můžete vyzkoušet něco méně obvyklého, co si postupně získává srdce mnohých uživatelů. Jde o podlahové vytápění.

Stejně jako většina věcí, i podlahové topení má své klady i zápory. Mezi ty největší výhody patří dobré rozložení tepla ve vzduchu v interiéru tak, aby nebyl příliš velký teplotní rozdíl mezi podlahou a stropem. Dalším kladem je fakt, že se k vytápění používá voda o nižší teplotě, než jak je tomu u konvekčních topení – nedochází proto k takové námaze materiálu, k jaké dochází u klasického topení. A co víc – vyměníte-li radiátor za podlahové vytápění, zaznamenáte roční úsporu až 15 %!

Ani nevýhody ale nejsou úplně nepatrné. První je to, že instalace musí být provedena nad míru pečlivě, aby nedošlo ke zbytečným nepříjemnostem, jakou je například narušení nosnosti stavební konstrukce objektu. Realizaci podlahového vytápění prodražuje kvalitní tepelná izolace, bez níž by teplo unikalo mimo objekt. A koneckonců – kvůli rozbitému podlahovému topení si můžete pěkně poničit podlahu při opravě.

Podlahové vytápění

Typy podlahového vytápění – znáte je?

Abyste věděli, jak si vybrat, seznamte se s nejčastějšími typy podlahového vytápění, které se v současné době instalují:

  • Sálavé podlahové vytápění: Teplo je vzduchu vedeno sáláním. Vytápění může být u tohoto typu teplovodní nebo elektrické, záleží na vaší volbě. Zdroj tepla vytváří plynový kotel, elektrokotel, solární panely, tepelné čerpadlo aj.
  • Konvekční podlahové vytápění: Teplo je do vzduchu vedeno prouděním. Základním prvkem je otopné těleso či podlahový konvektor. Na rozdíl od předchozího typu se tyto prvky nezabetonovávají, nýbrž ukládají do plechových vaniček. Obliba tohoto typu vytápění je v současnosti na vzestupu.

Další typy podlahového vytápění: teplovzdušné, přímotopné a akumulační.

Při instalaci podlahového vytápění je vhodné se ujistit o dobrém a funkčním zateplení celého bydlení, jinak by totiž k žádné úspoře za topení pravděpodobně nedošlo. Zároveň se ujistěte, že teplota podlahy nepřesahuje 27°C – za touto hranicí už by mohlo vytápění ohrožovat vaše zdraví.

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Samostatnou kapitolou při zařizování bytu jsou obývací stěny. Nechte se inspirovat!

Myslíte si, že tapety už nefrčí? Podívejte se na partnerský web jak na tapety.cz a zkuste si tapetami vyzdobit vlastní byt.

Přemýšlíte, jak si co nejlépe zařídit obývák, ale nemáte jasnou představu? Pomůže vám web jak zařídit obývák, který se věnuje realizaci různých typů obývacích pokojů.

Budete v některých místnostech malovat? Mrkněte na informační web o malování nechte si poradit.

Ať potřebujete vybavit menší či větší kuchyň, nabízí se nepřeberné množství variant. Na webu kuchyně na míru.net se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Vestavěné skříně Praha 20 - Počernice

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@jakzariditbyt.cz