Jak rozestavět nábytek v garsonce?

Garsonka může poskytnout báječné bydlení každému, kdo nechce platit horentní sumy za nájem, komu stačí menší prostor a kdo nepotřebuje mnoho věcí. Při troše snahy z ní lze udělat dokonale komfortní místo pro žití. Máme pro vás tipy, jak na to.

Takové 1+dveře může poskytovat vše, co potřebujete. Stačí jen vědět, že musíte využít každý centimetr prostoru a své nápady několikrát zvážit. Potom se vám bude v garsonce bydlet jedna báseň.

Tip 1: Využijte volný prostor u stropu

Skutečně vynikajícím způsobem, jak uložit méně potřebné věci tam, kde je nebudete mít stále na očích a nebudou vytvářet dojem neuspořádanosti až nepořádku či chaosu, je pořízení vestavěné skříně, která bude začínat u podlahy a končit právě u stropu. Oproti běžné skříni ušetříte nějaké to místečko nahoře, které byste jinak nechali bez povšimnutí nebo na něj umístili nevzhledně vypadající krabice.

Tip 2: Skočte na pódium

U malých bytů a u garsonek zvlášť je třeba alespoň opticky oddělovat jednotlivé zóny, abyste při usínání neměli pocit, že ležíte přímo u ledničky nebo děsivě blízko chodbičky a vchodových dveří. K tomu vám může pomoci třeba pódium - vyvýšená plocha, na níž můžete umístit zmíněnou postel, jídelní stolek a židle nebo cokoli jiného, co chcete oddělit od ostatních prvků.

garsonka_1000

Tip 3: Vybudujte si patro

Má-li vaše garsonka vyšší strop, máte vyhráno. Vybudujte si nebo pořiďte patro se schůdky či žebříčkem. Z patra si udělejte ložnici a místo pod ním, kde by jinak třeba ložnice byla, využijte dle svého gusta.

Tip 4: Kombinujte, co jde

V garsonce je to docela o kompromisech a o tom, co potřebujete nejvíc. Promyslete si proto, zda chcete spát na gauči, který báječně vypadá, ale nebude nejpohodlnější, nebo na posteli, která ale bude potřebovat přehoz, aby se na ní dalo sedět přes den a usadit na ni třeba i návštěvu.

Dalším takovým případem je stůl. Potřebujete nějaký pěkný menší jídelní, nebo často pracujete doma a využijete spíš klasický psací stůl s ergonomickou židlí? Všechno do malého bytečku určitě nedáte, proto se musíte rozhodnout, čemu dáte přednost.

Tip 5: Vybírejte nižší nábytek a menší kousky

U malého bytu a u garsonky platí pravidlo, že čím menší kousky nábytku máte a čím je onen nábytek nižší, tím lépe. Mohutná skříň by prostor ještě opticky zmenšila a to určitě nechcete. Zároveň vsaďte na jednoduchost a přímost – zapomeňte na rustikální nábytek, všelijaké ozdoby a kudrlinky. Garsonka si žádná čisté linie.

Nebojte se bydlení v garsonce, může být nadmíru pohodlné a útulné. Jen si pořádně promyslete, co od něj očekáváte a co v garsonce opravdu chcete mít. Všechno ostatní už přijde samo.

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Samostatnou kapitolou při zařizování bytu jsou obývací stěny. Nechte se inspirovat!

Myslíte si, že tapety už nefrčí? Podívejte se na partnerský web jak na tapety.cz a zkuste si tapetami vyzdobit vlastní byt.

Přemýšlíte, jak si co nejlépe zařídit obývák, ale nemáte jasnou představu? Pomůže vám web jak zařídit obývák, který se věnuje realizaci různých typů obývacích pokojů.

Budete v některých místnostech malovat? Mrkněte na informační web o malování nechte si poradit.

Ať potřebujete vybavit menší či větší kuchyň, nabízí se nepřeberné množství variant. Na webu kuchyně na míru.net se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Vestavěné skříně Praha 20 - Počernice

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@jakzariditbyt.cz