Bydlení pro studenty

Chystáte-li se odejít studovat do jiného města a nechcete bydlet na koleji, zřejmě si se spolubydlícím najdete byt, který budete společně obývat. Zatímco kolej je na studentský život připravena a vybavena, v bytě se o všechno budete muset starat sami. Co to obnáší?

Předně byste měli mít spolubydlícího, aby se cena za nájem na jednoho snížila aspoň na částku srovnatelnou s částkou, kterou byste platili za kolej. Většina rodičů by vám to jinak asi moc neschválila, pokud se neživíte úplně sami. Podle toho si byt vyberte. A také podle jeho dispozic, samozřejmě.

bydlen_pro_studenty_1000

Velikost a vybavení bytu pro studenty

Běžně studentům stačí byt 2+1. Ideální je, když má každý svůj pokoj, v němž má jak pracovní kout, tak postel a další vybavení, případně se lze domluvit tak, že v jedné místnosti oba spí a ve druhé mají pracovní kouty. Tím je ale omezeno soukromí jich obou.

Nesnažte se šetřit tak, že byste si pronajali ve dvou garsonku – jednak byste se do ní se všemi svými věcmi asi nevešli a taky byste si za pár dní pěkně lezli na nervy. Na druhou stranu platí, že čím víc vás bude chtít bydlet pohromadě, tím větší byt si budete moci pronajmout.

Co se vybavení týče, pokud najdete vybavený byt a vybavení vám bude vyhovovat, může vám to ušetřit spoustu starostí se stěhováním do bytu i z něj – a ten okamžik jistě jednou přijde. S majitelem bytu se můžete domluvit na vyklizení některého vybavení, například když vám nebude vyhovovat psací stůl a budete si chtít přivézt svůj, on může ten svůj třeba schovat do sklepa.

Kde si byt vybrat? V centru, nebo na kraji města?

Když pomineme fakt, že v centru města bývají pronájmy více či méně dražší, zaměřte se na to, jak dlouho se chcete denně do školy dostávat, jestli chcete být spíše ve středu všeho dění, chodit za kulturou a podobně, nebo jste spíš ten typ, který bude raději bydlet na kraji města blíž k přírodě. I poloha bytu je pro spokojené bydlení důležitá. 

Zeptejte se designérky

V online poradně bytového designu se můžete dozvědět, jak co nejlépe zařídit konkrétní místnost ve vašem bytě.

Partneři webu

Chcete se stát partnery webu? Napište nám.

Zajímavé odkazy

Samostatnou kapitolou při zařizování bytu jsou obývací stěny. Nechte se inspirovat!

Myslíte si, že tapety už nefrčí? Podívejte se na partnerský web jak na tapety.cz a zkuste si tapetami vyzdobit vlastní byt.

Přemýšlíte, jak si co nejlépe zařídit obývák, ale nemáte jasnou představu? Pomůže vám web jak zařídit obývák, který se věnuje realizaci různých typů obývacích pokojů.

Budete v některých místnostech malovat? Mrkněte na informační web o malování nechte si poradit.

Ať potřebujete vybavit menší či větší kuchyň, nabízí se nepřeberné množství variant. Na webu kuchyně na míru.net se dozvíte spoustu zajímavých informací.

Vestavěné skříně Praha 20 - Počernice

Spolupracujte s námi

Líbí se vám naše stránky o bydlení? Chtěli byste tady prezentovat svojí firmu? Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@jakzariditbyt.cz